جواهرات همیشه در تاریخ زندگی بشر حضور داشته‌اند و هنوز هم این حضور ادامه دارد. در گذشته‌ها، جواهرات نشانه‌ای از موقعیت اجتماعی افراد بودند و ریشه‌های خانوادگی و اهمیت افراد را به‌ رخ می‌کشیدند. این‌روزها، دلایل مختلفی برای استفاده از جواهرات لوکس وجود دارد: برخی به‌دنبال این هستند که از جواهرات برای تکمیل ظاهر خود در دنیای مد استفاده کنند تا شکوه و خاص‌بودن اکسسوری‌های گران‌قیمت خود را نشان دهند؛ بعضی هم خواهان ابراز فردیت‌شان هستند و دست‌بندها و گردن‌بندهای لوکس را به گردن و دست‌ها می‌آویزند. البته هنوز هم دلایل منطقی‌تری برای استفاده از جواهرات وجود دارد، مانند ابراز عشق در قالب حلقه ازدواج. جالب است بدانید که در دنیا، جواهرات عجیب‌وغریبی هم ساخته می‌شود که متعلق به آدم‌های معدود و خاصی هستند. در ادامه با ۱۰ برند جواهرات لوکس، از دهمین رتبه تا لوکس‌ترین برند جواهر دنیا آشنا خواهید شد.

۱۰. شوپارد (Chopard)

شوپارد علاوه ‌بر ساعت‌های سوئیسی، مجموعه‌ای از جواهرات لوکس را هم عرضه می‌کند. این برند فقط از بهترین مواد برای ساخت جواهراتش استفاده می‌کند. در خط تولید روزانه جواهرات این برند، از لایه‌های ضخیمی از طلای ۱۸ عیار و سنگ‌های قیمتی با مرغوب‌ترین درجه استفاده می‌شود.
شوپارد در تولید جواهرات لوکس دقت زیادی به خرج می‌دهد و در این مسیر، به جزئیات نگاهی ویژه دارد. این دقت و ریزبینی در جزئیات باعث می‌شود که محصولات گران‌قیمت آن باارزش‌تر هم بشوند.

۹. میکی‌موتو (Mikimoto)

کوکیچی میکی‌موتو (Kokichi Mikimoto) مؤسس برندی با نام‌خانوادگی‌اش است. میکی‌موتو فقط به‌خاطر مجموعه جواهرات لوکسش معروف نیست، بلکه اختراع و استفاده از مروارید پرورشی هم دلیل دیگر شهرت اوست. این برند از بهترین مرواریدها استفاده می‌کند: مروارید دریای جنوب، مروارید مخروطی صورتی، مروارید تاهیتی، مروارید سفید و گونه‌های نادر دیگر.
علاوه بر این، در خط تولید این برند، برای ساخت قطعات فلزی فقط طلای ۱۸ عیار و پلاتین در کنار الماس‌های ارزشمند با درجه بالا به‌ کار برده می‌شود. همچنین برای زنجیر‌های مرواریدی هم از بهترین نخ‌های ابریشمی استفاده می‌شود.

۸. بولگاری (Bvlgari)

بی‌شک، بولگاری از برندهای مطرح محصولات لوکس است. محصولات این برند از عطر و ادکلن گرفته تا ساعت و جواهرات را پوشش می‌دهند. زمانی که پای تولید جواهرات لوکس به‌ میان می‌آید، این برند رُمی تلفیقی از ظرافت و ویژگی‌های عجیب‌وغریب را با نگاهی به سنت‌ها در محصولاتش به ‌کار می‌گیرد.
در طراحی جواهرات و تولیدات لوکس بولگاری، ویژگی‌های خاصی وجود دارد که به امضای این برند بدل شده‌اند: وجود سنگ‌های قیمتی بزرگ برای نگین‌ جواهرات، طرح‌های برجسته و وجود سنگ‌های گوهرین دامله (کاربرد این سنگ‌ها در جواهرسازی به تاریخ دهه ۱۹۶۰ میلادی در اوج شکوه ایتالیا بازمی‌گردد). بولگاری هم علاوه ‌بر به‌کاربردن سنگ‌های ارزشمند در جواهرات لوکس خود، فقط از طلای ۱۸ عیار برای ساخت قطعات مختلف آنها استفاده می‌کند.

۷. پیاژه (Piaget)

در میان برندهای مجلل و خاص دنیا، پیاژه هم شاید نام آشنایی برای عموم باشد. این برند کار خود را با تولید ساعت در بخش سوئیس‌نشین منطقه کوهستانی ژورا (Jura) شروع کرد. با رونق‌گرفتن کار شرکت، زمینه‌ کاری‌شان وارد دنیای جواهرات هم شد و شروع به درخشیدن کرد. پیاژه هم جواهرات لوکس را برای درصدی از افراد تولید می‌کند که توانایی پرداخت ارقام نچومی را دارند.
افتخار این برند در ساخت جواهراتی است که طراحی مدرن و سنتی را در هم می‌آمیزد. خطوط براق و زوایای برجسته از ویژگی‌های شاخص محصولات پیاژه‌اند. معروف‌ترین طراحی این برند هم طرح گل رزی است که دیگر به امضای پیاژه در محصولات مختلف تبدیل شده است.

۶. گراف (Graff)

گراف هم یکی از برندهای معروف جواهرات لوکس در میان ثروتمندان و اقشار مرفه است. آنچه مجموعه‌های این برند را خاص می‌کند، فقط استفاده استادانه از فلزات و سنگ‌های قیمتی باکیفیت برای ساختن جواهرات ارزشمند نیست، بلکه در اندازه سنگ‌هایی است که در هر محصول به ‌کار می‌گیرد. این سنگ‌ها بزرگ‌اند و موردعلاقه لورنس گراف (Laurence Graff) مؤسس این برند هستند.

۵. تیفانی اند کو (Tiffany & Co)

یکی از دلایل عمده شهرت برند تیفانی اند کو، حتی برای عموم مردم، کاربردی‌بودن جواهرات آن در مراسم مختلف است. مجموعه وسیع این برند فقط محدود به تولید جواهرات لوکس زنانه نمی‌شود و در خطوط تولیدشان به مردان و کودکان هم توجه دارند.
از شروع فعالیت تیفانی اند کو در سال ۱۸۳۷ میلادی، تولید محصولات کلاسیک این برند را صنعتگران و طراحان خبره انجام می‌داده‌اند. برخی از آثار تیفانی اند کو که در دسته‌بندی فوق‌لوکس قرار می‌گیرند، به سال‌ها زمان برای تکمیل و عرضه نهایی آن نیاز دارند.

۴. بوچلاتی (Buccellati)

برند بوچلاتی هم با استفاده از مرغوب‌ترین طلای ایتالیایی در ساخت جواهرات لوکس، به ریشه‌های رومی خود ادای ‌احترام می‌کند. این برند رُمی از طراحی‌های رومی در ساخت جواهرات لوکس خود الهام می‌گیرد.
دست‌بندها و گردن‌بندهای رومی فقط گوشه‌ای از محصولات پرفروش بوچلاتی هستند. این برند از ترفندهایی خاص برای جذاب‌ترکردن جلوه جواهراتش بهره می‌برد: استفاده از فلزات مات و روکش‌های ضخیم در کنار استفاده از سنگ‌های قیمتی و الماس.

۳. ون‌کلیف اند آرپلز (Van Cleef & Arpels)

زمانی که استل آرپلز ( Estelle Arpels) و آلفرد ون‌کلیف (Alfred Van Cleef) تصمیم به همکاری دائمی با یکدیگر گرفتند، برند ون‌کلیف اند آرپلز شکل گرفت. درحالی‌که بیشتر جواهرات لوکس موجود در مجموعه این برند، یادآور شکوه برقدیم هستند اما برخی از خطوط محصولات آن هم شکل و سبک مخصوص به‌ خود را دارند. خانه طراحی ون‌کلیف اند آرپلز مجموعه‌ای عظیم از جواهراتی را ارائه می‌کند که تلفیقی از سنت و سبک شخصی و خاص برند در کنار مهارت فنی در ساخت هستند.

۲. کارتیه (Cartier)

برند کارتیه هم سال‌هاست که در دنیای جواهرات لوکس فعال است. این برند در سال ۱۸۶۰ میلادی بنا شده و نامی آشنا برای کسانی است که به‌دنبال مجموعه‌های شخصی‌سازی‌شده می‌گردند.
طرح پلنگ از معروف‌ترین طرح‌ها در میان جواهرات کارتیه است که گاهی برای پاسخ‌گویی به سلیقۀ در حال تغییر مشتریان، در آن اصلاحاتی داده می‌شود یا در مفهوم آن تغییراتی به وجود می‌آید. کارتیه به وفاداری به آرت‌دکو شهره است اما بااین‌حال، چندین خط تولید آن از هنر طراحی دوران بر قدیم الگوبرداری می‌کنند.

۱. هری وینستون (Harry Winston)

هری وینستون هم از نام‌های پرآوازه در دنیای جواهرات لوکس است. این برند کار خود را از سال ۱۹۳۲ میلادی شروع کرده و از آن تاریخ به بعد همواره در میان بهترین‌ها جای گرفته است. مجموعه‌های هری وینستون فقط با استفاده از بهترین فلزات و سنگ‌های قیمتی و به‌دست اساتید جواهرسازی تولید می‌شوند. محصولات این برند در کنار ظرافت و زیبایی عجیب خود، از دوام فوق‌العاده‌ای هم برخوردارند و در گذر زمان، خلل و آسیبی به آنها وارد نمی‌شود.

در آخر

عشق و علاقه‌تان به جواهرات، آن هم از نوع لوکس، زیاد است؟ بسیاری از ما (احتمالا ۹۹٫۹۹ درصدمان) هیچ‌گاه در طول عمر خود امکان دیدن جواهرات لوکس از نزدیک را نخواهیم داشت، چه برسد به اینکه صاحب آنها شویم. اما بد نیست که بدانیم در این دنیا چه می‌گذرد و جهان ثروتمندان لوکس با ما در چه فاصله‌ای قرار دارد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره وانادیس

میزان بارور بودن یک زن به سطح هورمون استروژن بدن وی بستگی داشته و سطح بالای این هورمون در زنان خود را بصورت چهره و اندام زیبا نمودار می‌سازد. تعیین ارزش هر فرد بر اساس زیبایی و جذابیت‌های فیزیکی صرف آن فرد گرچه موجب آزردگی خاطر و بی عدالتی مفرط می‌گردد اما هیچگاه این نوع رویکرد به افراد متوقف نخواهد گشت.