انتخاب رنگ سال، برای بسياري از شرکتهای مشهور رنگ به یک سنت هیجان انگیز مبدل شده است. وقتی که یک رنگ بعنوان رنگ سال معرفی می شود، طیف گستردهای از طراحی تا بازاریابی برند ها را تحت‌تأثیر قرار می دهد. در این مقاله قصد داریم به معرفی رنگ سال ۲۰۲۰ بپردازیم.

سرپوش – رنگ سال ۲۰۲۰ چه رنگی است؟

در ۴ دسامبر رنگ آبی کلاسیک توسط پنتون بعنوان رنگ سال ۲۰۲۰ اعلام شد. آبی کلاسیک” یک حضور اطمینان بخش در ایجاد آرامش، اعتماد به نفس و ارتباط” توصیف شده است.

رنگ سالانه هر سال بر چه اساسی انتخاب میشود؟

رنگ سالانه، که هر ماه دسامبر اعلام می شود، طبق ” آنچه در یک لحظه از زمان در فرهنگ جهانی ما اتفاق می افتد” انتخاب می شود.

دلیل انتخاب رنگ سال ۲۰۲۰

لوری پرسمن، معاون رییس مؤسسه رنگ پنتون به روزنامه تایم می گوید: از سال ۱۹۹۹ تا به امروز، همان حس ترس و وحشت در خصوص دنیا وجود دارد ، به همین علت و بر اساس آنچه که در طول این سالها در فرهنگ جهانی ما اتفاق افتاد ، تصمیم گرفتیم که رنگ آبی کلاسیک را به عنوان رنگ سال ۲۰۲۰ انتخاب کنیم. این توناژ از رنگ آبی، اطمینان بخش، پر از آرامش و اعتماد به نفس است و بین انسان ها ارتباط برقرار می کند.

مزایای رنگ سال ۲۰۲۰:

آبی، از دیدگاه عاطفی و روانشناختی، پیوسته بیانگر ميزان معینی از آرامش و قابلیت اطمینان است. این رنگی است که میتوانید به آن اعتماد کنید.

همینطور رنگی است که همه جا در سرتاسر جهان وجود دارد.

از ديگر مزایای رنگ آبی کلاسیک، کمک به تمرکز مجدد افکار به خصوص باتوجه به پیشرفت های شتاب بخش فناوری است. آبی کلاسیک ما را تشویق می کند که فراتر از بدیهیات باشیم تا تفکر خود را گسترش دهیم.

یکی ديگر از مزایای رنگ آبی کلاسیک این است که نه برای فصل خاصی مناسب است و نه برای جنسیت خاصی. هم خانم‌ها و هم آقایان میتوانند در هر فصلی از این رنگ زیبا استفاده کنند.

رنگ سال ۲۰۲۰ را با چه رنگ هایی می توان ست کرد؟

ولی سوالی که این روزها ذهنمان را به خود درگیر می کند این است که این رنگ با کدام رنگها می تواند ترکیب شود؟

در واقع رنگ هایی که بتوان آن ها را با آبی کلاسیک ست کرد محدود هستند البته به جز طیف های مختلف آبی که به راحتی با این رنگ ست میشوند و بهترین انتخاب اند.

اما درصورتی که در حالت کلی بخواهیم بگوییم رنگ هایی درطیف های نارنجی، سفید، قهوه ای و سبز با این رنگ همخوانی خوبی دارند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره وانادیس

میزان بارور بودن یک زن به سطح هورمون استروژن بدن وی بستگی داشته و سطح بالای این هورمون در زنان خود را بصورت چهره و اندام زیبا نمودار می‌سازد. تعیین ارزش هر فرد بر اساس زیبایی و جذابیت‌های فیزیکی صرف آن فرد گرچه موجب آزردگی خاطر و بی عدالتی مفرط می‌گردد اما هیچگاه این نوع رویکرد به افراد متوقف نخواهد گشت.