زیبـا ترین ترکیب و رنگ کدام هســتنـد؟ چه رنگی بـاعث زیبـاتر و بـهتر دیده شـده منزل شمــا مــی شود؟ رنگ هــا بـه عنوان یکی از شاخص هــای اصلی و مــهم عنــاصر دیداری تــاثیر شگفت انگیزی در شکل دادن فضا هــا هســتنـد و همشه جزء نخســتین انتخاب هــا برای دکوراســیون خانــه بـه حســاب مــی آینـد. انتخاب یک پالت رنگ زیبـا و منــاسب اتمسفر خانــه را تشکیل مــی دهد.و اگر این پالت درســت و اصولی انتخاب شود زیبـایی فضای خانــه شمــا تضمــین خواهد شـد. امــا زیبـاترین رنگ‌هــا برای دکوراســیون منزل کدام رنگ‌هــا هســتنـد و چطور مــی‌توان از آن‌هــا اســتفاده کرد؟

کــاربرد رنگ‌هــای پاســتل در دکوراســیون

فصل بـهــار پیش از هر چیزی مــا را بـه یـاد رنگ‌هــای پاســتل مــی‌انـدازد، رنگ‌هــایی مثل صورتی، لیمویی، نعنــایی، یـاســی، آبــی آسمــانـی و … کــه علاوه بر زیبـایی چشمگیر و آرامشی کــه در فضا بـه وجود مــی‌آورنـد بســیار تطبــیق پذیر هم هســتنـد و مــی‌توان از آن‌هــا برای تزئین و طراحی فضاهــا اســتفاده کرد. رنگ‌هــای پاســتل از رنگ‌هــای مجاز در سبک مــینـیمــالیسم هم هســتنـد و اگر بـه ســادگی علاقه دارید مــی‌توانـید بـا این رنگ‌هــا و بدون شکســتن قواعد مــینـیمــالیسم، شادی را بـه منزل خود بــیاورید. امــا چطور مــی‌توان این رنگ‌هــا را در فضاهــای معمــاری بـه کــار برد؟

این نوع رنگ ها از بهار الهام گرفته شده اند

رنگ صورتی در کنــار رنگ خاکســتری جلوه ای زیبـا و مدرن دارد امــا از رنگ‌هــای لیمویی و نعنــایی مــی‌توان در زمــینــه‌هــای تکرنگ اســتفاده کرد. اگر از رنگ‌هــای پاســتل در پالت طراحی خود اســتفاده مــی‌کنـید سعی ک نـید بقیه عنــاصر را سطح بـالا و مدرن انتخاب کنـید تــا از ایجاد فضای کودکــانــه جلوگیری شود بـه طور مثال از رومــیزی‌هــای توری و پارچه‌هــای بـافت‌دار در چنـین محیطی اســتفاده نکنـید و سطوح را یکدســت و محکم در نظر بگیرید مثل مرمر و فلز و حتی سطوح چوبــی و الواری.

اســتفاده از رنگ‌هــای پاســتل در دکوراســیون منزل حرکتی جسورانــه اســت امــا اگر درســت انجام شود نتیجه‌ای عالی خواهد داشت. پس اگر این رنگ‌هــا، رنگ‌هــای محبوب شمــا هســتنـد هیچ چیزی نمــی‌توانـد مــانع شمــا شود. امــا توصیه مــی‌کنـیم رنگ‌هــای پاســتل را در تعداد محدود بـه کــار ببرید و از قرار دادن چنـدین رنگ روشن در کنــار هم اجتنــاب کنـید، بـا این کــار رنگ محبوب شمــا جلوه بــیشتری خواهد داشت. امــا اگر هنوز جســارت کــافی برای بـه کــاربردن این رنگ‌هــا را نـدارید مــی‌توانـید در اکسسوری‌هــای منزل و لوازم تزئینـی سراغ رنگ‌هــای پاســتل بروید.

درخشش رنگین کمــانـی

چرا بـاید انتخاب رنگ برای شمــا محدود بـاشـد؟ چرا همــه رنگ‌هــا را یکجا انتخاب نکنـید؟ شاید پاسخ شمــا این بـاشـد کــه چنـدین رنگ روشن در کنــار هم بـاعث شلوغ شـدن و زننـده شـدن فضا خواهد شـد امــا این کــار هم ترفنـد خاص خود را دارد و شمــا مــی‌توانـید بدن شلوغ کردن فضا، رنگین کمــان را بـه خانــه خود بــیاورید. یک راه ســاده برای این کــار اســتفاده از اکسسوری‌هــا اســت مثلا مــی‌توانـید شش لیوان را در رنگ‌هــای متنوع در کنــار هم در بوفه بچینـید

با این سبک رنگین کمان را به خانه ی خود بیاورید

یـا سراغ لوازم تزئینـی رنگارنگ مثل سفال و مــینــای هفت رنگ بروید. امــا اگر بـه لوازم مدرن‌تر علاقه دارید توصیه مــا لوازم فلزی هفت رنگ اســت. این لوازم روی سطوح فلزی خود درخششی هفت رنگ ایجاد مــی‌کننـد و این درخشش، زیبـاترین رنگ‌هــا را بـه فضای منزل شمــا وارد مــی‌کنـد بدون آن کــه بـاعث شلوغ شـدن آن شود

سفید مظهر پاکی و تمیزی

پاکی رنگ سفید، یکی از زیبـاترین رنگ‌هــا

رنگ سفید بـه طور ذاتی و طبــیعی زیبـا و بـاشکوه اســت بدون آن کــه رنگی داشته بـاشـد. در حال حاضر رنگ سفید بـه یکی از رنگ‌هــای محبوب در دنـیای طراحی تبدیل شـده اســت و هیچ خانــه‌ای بدون وجود این رنگ در فضای آن کــامل نخواهد بود. رنگ سفید یک زمــینــه خالی و عالی فراهم مــی‌کنـد کــه شمــا مــی‌توانـید در این زمــینــه از هر رنگ و شی‌ای اســتفاده کنـید. برای این کــه سفید در منزل شمــا بـه رنگی تکراری و بــی‌روح تبدیل نشود آن را در بـافت‌هــای مختلف بـه کــار ببرید از بـافت‌هــای سنگی مثل مرمر گرفته تــا پارچه‌هــای حجمــی مثل خز و … کــه از یکنواخت شـدن و تک بعدی شـدن فضا جلوگیری مــی‌کننـد..

رنگ های طلایی دارای شکوه خاصی هستند

زیبـایی رنگ طلایی

رنگ طلایی رنگ شکوه اســت و هر چیزی کــه طلایی بـاشـد بـاارزش و لوکس و دور از دســترس بـه نظر خواهد رســید، رنگ طلایی درخشان کننـده فضا اســت و همــه چیز را گرم و گران قیمت نشان خواهد داد. شمــا مــی‌توانـید از رنگ طلایی بـه روش‌هــای مختلف در دکوراســیون منزل خود اســتفاده کنـید امــا بـه خاطر داشته بـاشید کــه این رنگ در عین زیبـایی یک رنگ افراطی اســت و اســتفاده از آن نبـاید از محدوده اکسسوری‌هــا و تزئینــات، فراتر رود. مبلمــان‌هــا، پایه مــیزهــا و چوب پرده و … را مــی‌توانـید در رنگ طلایی انتخاب کنـید تــا بر جلوه و زیبـایی فضایی منزل خود بــیفزایید.

استفاده از رنگ آبی آرامش به وجود می آورد

آرامش رنگ آبــی

رنگ آبــی بــیشترین محبوبــیت را در مــیان مردم دارد و رنگی اســت کــه بـه خاطر آرامش بخش بودن آن شنــاخته مــی‌شود و جزو زیبـاترین رنگ‌هــا بـه شمــار مــی‌رود. رنگ آبــی اگرچه یک رنگ خنثی نـیســت امــا مــی‌توانـد رنگ زمــینــه دکوراســیون شمــا بـاشـد چون بـا بســیاری از رنگ‌هــای گرم و سرد بـهترین همــاهنگی را دارد. رنگ آبــی یک طیف خاص نـیســت و طیف‌هــای متنوعی را شامل مــی‌شود از سرمــه‌ای و نفتی گرفته تــا فیروزه‌ای و لاجوردی و آبــی آسمــانـی کــه هر کدام جلوه و اثر خاصی بر فضای منزل خواهنـد داشت. از رنگ‌هــای شاد و روشن طیف آبــی برای اکسسوری‌هــا و تزئینــات اســتفاده کنـید امــا طیف‌هــای تیره‌تر و خنثی مــی‌تواننـد برای بخش‌هــای بزرگ مثل مبلمــان و پرده و موکت مورد اســتفاده قرار گیرنـد.

رنگ سبز رنگ طبیعت

جذابــیت رنگ سبز

این روزهــا طبــیعت و الهــام گرفتن از آن در دنـیای طراحی حرف اول را مــی‌زنـد و رنگ سبز بـه عنوان رنگی کــه نمــاد طبــیعت و سرسبزی اســت در این مــیان بــیشترین نقش را بر عهده گرفته اســت. برای اســتفاده بــیشتر از سبز در دکوراســیون راه‌هــای مختلفی وجود دارد کــه ســاده‌ترین آن اضافه کردن گیـاهــان سبز بـه فضای منزل اســت امــا اگر مــهــارت زیـادی در پرورش گیـاه نـدارید مــی‌توانـید اشیـای مختلفی را در طیف‌هــای رنگ سبز تهیه کنـید و از اثر آرامش بخش و دلگرم کننـده این رنگ در فضای اتــاق‌هــای خود بـهره منـد شوید. چشم انســانـی بـه دیدن رنگ سبز عادت دارد بنــابراین این رنگ مــی‌توانـد زمــینــه منــاسبــی برای رنگبنـدی اتــاق‌هــا فراهم کنـد و جلوه بـهتری بـه دیگر رنگ‌هــا ببخشـد.

تــابش رنگ زرد

اگر بـه دنبـال ایجاد درخشش یک روز آفتــابــی در منزل خود هســتید از رنگ زرد اســتفاده کنـید. رنگ زرد یک رنگ پرانرژی و جزو درخشان‌ترین و زیبـاترین رنگ‌هــا اســت. این رنگ چشم هــا را کــاملا بـه خود خیره مــی‌کنـد بنــابراین نمــی‌توان در سطوح بزرگ و بـه مقدار زیـاد از آن اســتفاده کنـید مگر این کــه سراغ طیف‌هــای ملایم و خنثی در خانواده زرد بروید کــه برای چشم‌هــا ایجاد خســتگی نکنـد. اکسسوری‌هــای زرد روی زمــینــه‌هــای خنثی و سرد زیبـایی چشمگیری بـه وجود مــی‌آورنـد و انرژی بــیشتری در فضای منزل تولید مــی‌کننـد.

 رنگ صورتی

رنگ صورتی شاد کــه رنگ هزاره نـیز نــام گرفته اســت در حال حاضر جزو مــهم‌ترین و پرکــاربردترین رنگ‌هــا در دنـیای طرحی بـه شمــار مــی‌رود. رنگ صورتی رنگی دوگانــه اســت کــه هم مــی‌توانـد در پس زمــینــه و هم در مرکز توجه شمــا بـاشـد. این رنگ انرژی بخش اســت و در عین حال بـه فضا لطافت و زیبـایی مــی‌دهد. صورتی رنگ محبوب بســیاری از افراد اســت و همــین کــاربرد آن را در دکوراســیون منزل، ســاده‌تر کرده اســت. طیف‌هــای ملایم‌تر صورتی مثل گلی، صورتی چرک و صورتی یـاســی تطبــیق پذیری بــیشتری نسبت بـه طیف‌هــای روشن و تنـد صورتی دارنـد امــا در عوض صورتی روشن، قدرت و جذابــیت بــیشتری بـه وجود مــی‌آورد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره وانادیس

میزان بارور بودن یک زن به سطح هورمون استروژن بدن وی بستگی داشته و سطح بالای این هورمون در زنان خود را بصورت چهره و اندام زیبا نمودار می‌سازد. تعیین ارزش هر فرد بر اساس زیبایی و جذابیت‌های فیزیکی صرف آن فرد گرچه موجب آزردگی خاطر و بی عدالتی مفرط می‌گردد اما هیچگاه این نوع رویکرد به افراد متوقف نخواهد گشت.